Cilde Faydalı 10 Gıda

"Cilde hangi gıdalar iyi gelir?"
Cilde Faydalı 10 Gıda

Cilt sağlığı her kişi için önemlidir. Cildin güzelliği de sağlık ve estetik açısından gereklidir. Cildi güzelleştiren en etkili 10 gıdayı (yiyeceği) sizler için derledik. Bu doğal gıdalarla cilt güzelleştirmek mümkünken binlerce lira ödeyerek alıp, uyguladığınız kozmetik ürünleri bir kenara atın. Daha doğal yolları deneyin. Bu gıdalar, cilde canlılık, ışıltı ve sağlık kazandırmaktadır.  1. Kırmızı Biber: Yalnızca 30 kalori ihtiva etmektedir. Günlük C Vitamini ihtiyacını karşılamak için çiğ ya da pişmiş olarak tüketebileceğiniz bir sebzedir. Kırmızı biber, ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Cilde parlaklık ve canlılık verir, aynı zamanda aknelere karşı savaşır.
  2. Bitter Çikolata: İçeriğinde bulunan Flavonoidler ve antioksidan maddeler, cilt dostudur. Güneşten kaynaklı cilt hasarlarına karşı koruyucu etkiye sahiptir. Kakao, atar damarların genişletilmesine, cilde giden kan miktarının artırılmasına ve cildin sağlıklı bir hal almasına katkı sağlar.
  3. Somon: Endişe, keder, stres ve depresyonla mücadelede etkili yiyeceklerdendir. Bolca tüketilmelidir. D Vitamini bakımından zengin olup, kalp, kemik ve beyin sağlığı için önemli yere sahiptir. Cilt kırışıklıkları ve akneyle mücadele eden maddeler içerir. Cildin doğal nemlendiricisi ve kırılmaların engelleyicisidi. Saçlar içinde cilt kadar etkili ve faydalıdır.
  4. Hindistan Cevizi Yağı: Doymuş yaş asidi deposudur. Özellik ve içeriğindeki formüllerle akne, virüs ve sivilcelere karşı etkilidir. Cildin kırışıklıklarını ve kuruluğunu giderip, yumuşak ve canlı bir cilt görünümü kazandırır.
  5. Yeşil Çay: Sıcak tüketilmesi kansere karşı korumakta, anti eflamatuar etkisiyle tansiyonu düşürmekte ve gevşetici etki göstermektedir. Strese karşı birebirdir. Cildin güzelleşmesinde ve genç kalmasında etkilidir.
  6. Ispanak: Günlük tüketilmesi gereken demir, folat, klırıfil, magnezyum, A, C ve E Vitamini içeren sebzelerdendir.  Deri sorunlarına birebirdir. Cildin dıştan temizlenmesine yardımcı olur.
  7. Kendir, Kenevir, ayçiçeği, Keten ve Kabak Tohumları: cilde faydalı tohumlardır.  Kırışık ciltlere, akne ve sivilcelere karşı mücadele eden maddeler içerir. Cildin doğal nem dengesini korur ve cildi besler.
  8. Kereviz: İçeriğinde K Vitamini barındırmakta olup, kan basıncını düşürücü ve kan dolaşımını sağlıklı hale getirici etkiye sahiptir. Strese, cilt aknelerine karşı etkili, migren ve kansere karşı koruyucudur. Cilt derisini nemlendirip, korur.
  9. Papaya: Tropikal meyvelerdendir ve 0 kolesterollü gıdalardandır. Sindirim için bir şifadır. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korunaklı hale getirir. Akne oluşumuna mani olur.

cilde faydalı 10 gıda, kerevizin cilde faydaları, cilde faydalı gıdalar, Papaya, Cilde hangi gıdalar iyi gelir?, kırmızı biberin cilde faydaları, Cilde Faydalı 10 Gıda, cilde faydalı yiyecekler, cilt güzelliği, cildi güzelleştiren gıdalar, kerevizin cilde faydaları, papaya,, #Cilde Faydalı 10 Gıda,
Okunma: 26 - Beğeni:1 |
04.10.2018 | Takip: 76-8//1538671840 = http://rastgelelik.com/cilde-faydali-10-gida
Görüşler: 0
avatar
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI