Evlilik mi Bekarlık mı?

"Evlilik mi Bekarlık mı Sultanlık?"

>> English

English Blog

Is it a marriage, celibacy? What do you think about that? which do you want to be?

>> Deutsch

Deutsche Blog

Ist es eine Ehe, Zölibat? Was denken Sie darüber? Welche möchten Sie sein?


Birçok kişi kendi dünyasında evlilik mi, yoksa bekarlık mı sultandır, sormuştur. Peki ama gerçekte hangisi sultanlıktır? Evlilik ve bekarlıkla aralarındaki farklar etraflıca incelendiğinde göreceli yanıtlar söz konusu olacaktır.

Bekarlık Sultanlıktır!

O halde neden çoğumuz hayatımızı paylaşacağımız birilerini hep ararız? Bekarlar bu durumu tercih mi ediyor yoksa karşılarına evlenmeyi düşünebilecekleri biri henüz çıkmadı mı? Kafa dengi bir aday bulmak onlar için zor sayılır. Evliler kervanına katılanlar ise peki şanslılar mı? Onlara sorsak ki, şimdiki hayatları nasıl diye, acaba ne cevap verirler? Eski geçmiş bekarlık hayatlarına geri dönmek isterler mi? Elbette ki  yanıtlar da değişkenlik gösterecektir.

Artık herkes biliyor ki, evlilik cepte değil, bıçak sırtında. Yasal olarak tastik etseniz de çoğu kişi adeta “Ah o eski bayramlar” der gibi. Adeta bir dert yanma, yakınma söz konusu gibi. Tabi herkes için değil, çoğunluk için geçerli bu durum.

Evlilik mi Bekarlık mı?
Evlilik mi Bekarlık mı?
Evlilik mi Bekarlık mı Sultanlık?
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Dönem Değişti.

Dönem gerçekten de çok değişti. Artık tüketim çağı ve yemek yediğimiz, kıyafet değiştirip attığımız gibi ayak üstü ilişkiler yaşar olduk. Çabucak birinden vazgeçip, yerine yenilerini buluyoruz. Evlilik zor ve sorumluluğu büyük bir olgu. Bekarlık ise o kadar kasvet vermez ama “ah bir evlenebilsem” dedirtir insana. Yalnızlaşırsınız bekarken, ama huzurunuz hep kursağınızda kalır. Çünkü insan mutlu olabileceği ve mutluluğunu paylaşarak büyütebileceği bir eş arar.

Evliler, yapmaları gereken işleri ortaklaşarak sorumluluklarını paylaşırlar. Bakarlar ise hep tektirler ve sorumluluklarını tek başlarına sırtlamak zorundadırlar. Cinsel arzular evliler için mutluluk, huzur ve sağlıklı bir halde ilerleyebilirken, bakarlar durum daha karmaşık, geçici heveslerden ibarettir. Zordur durum ve kaçamak ilişkiler söz konusudur. Evlilerin evi daha derli iken, bakarlarda dağınıklık diz boyudur.

Ancak yapılan bir araştırmada bekarların otonomi hissine sahip oldukları ve kişisel olarak devam eden gelişim – büyüme hissini deneyimlemeye daha yatkın oldukları gözlemlendi. Bunla beraber ilaveten yalnızlığın da tehlikeleriyle zihnin başbaşa kalma durumunun sakıncalı olduğunu ortaya koyuyor.

Durum evli veya bekar olsun, fark etmez. Önemli olan unsur şu; kişi nasıl bir hayat tarzına sahip? Bekar iken mutlu olan kişiler evlendiklerinde mutluluğa devam ediyor ve eşiyle paylaşıyor. Ama mutlu olmayı başaramayan bireyler evlendiklerinde de bu durum devam ediyor. Pek bir dğeişim söz konusu değil.

- Rastgele İçerik -

Tekerleme: ADEM
Adem madene inmiş adem madende badem yemiş madem adem madende badem yemiş niye bize getirmemiş »

- Random Pub -

Du bist nie weit weg,
Denn du bist in meinem Herzen!

Ses


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: Evlilik mi Bekarlık mı?
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH

Eklenti: Görsel 1
Mı-mı Blog bölümünde yer alan Evlilik mi Bekarlık mı?, 30.09.2018 tarihinde yazılmış olup; 46 kez okunmuş ve 1-4 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/evlilik-mi-bekarlik-mi"

"Evlilik mi Bekarlık mı?" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. evlilik, bekarlık sultanlık mı, evlilik mi bekarlık mı, bekarlık, evlilik sultanlık mı; Evlilik mi Bekarlık mı?, Evlilik ve bekarlık, Bekalık ve evlilik farkları, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Evlilik mi Bekarlık mı?" isimli blog yazısı hakkında İngilizce - Almanca özet mevcuttur.

Evlilik mi Bekarlık mı?, Birçok kişi kendi dünyasında evlilik mi, yoksa bekarlık mı sultandır, sormuştur. Peki ama gerçekte hangisi sultanlıktır?

İngilizce [ENGLISH]

Is it a marriage, celibacy? What do you think about that? which do you want to be?

Almanca [DEUTSCH]

Ist es eine Ehe, Zölibat? Was denken Sie darüber? Welche möchten Sie sein?
30.09.2018 | Takip: 70-6//1538324336 = http://rastgelelik.com/evlilik-mi-bekarlik-mi
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI