3 Temel Öğede Nasıl Çalışır


"Hadi Rastgele" mantığıyla konuk ve kullanıcılara rastgele içerik sunmaya odaklı geliştirilmiş Web - Mobil Sitedir. 

Öğe 1: Rastgele sitesini tanıma, kavrama ve bilinmeyenleri öğrenme. 

Rastgelelik sitesi, tamamen rastgele belli bir algoritma mantığıyla konuk ve kullanıcılara içerik gösteren sitedir. Bu içerikler; tekerleme, söz, atasözü, tanım, öykü, fıkra, haber, sözlük gibi metinsel olabildiği gibi kısaca vakit geçirilebilecek oyun, uygulama ve faydalı araçlardan da oluşabilmektedir. Üç ayrı rastgele sistemi vardır: Rastgele İçerik, Rastgele Site-Belge, Random Pub. Her bir rastgele bölümü "Rastgele" düğmesinin yardımıyla kullanılmaktadır. Her tıklamada yeni ve farklı bir içeriği rastgele olarak size sunar. 

Can sıkıntınızı gidermenize, vakit geçirirken bilgilenmenize yardımcı olur. Yeni site, belge, kitap ve özelliği internette keşfetmenize yardımcı olur. "Random Pub" bölümünde yabancı dilde birçok sözcük, cümle, bağlaç ve sözü bulabilirsiniz. Ayrıca her birine dilerseniz sizlerde ücretsiz ve sınırsız biçimde ekleme yapabilirsiniz. Ayrıca rastgele çeviri, dosya, desk, editör gibi daha birçok alanda hizmet ve ürün mevcuttur. 

Öğe 2: Adım adım nasıl çalışır, verilerin nerde nasıl çekilir?

  1. Rastgele anasayfasına girilir. 
  2. 3 bölüm vardır: Rastgele Bilgi, Rastgele Net ve Random Pub. Hangisi kullanılacak ise o bölüme menüden gidilir.
  3. Ekrada otomatik rastgele seçilmiş bir içerik görülecektir. Alt kısmında bulunan Rastgele düğmesine tıklanır. Her tıklamada yeni farklı veri gösterilmektedir. 
  4. Site ve belgeler için ise slider'ın diğerina ok düğmesi ile geçilir. 
Haber, Sözlük ve verilerin önemli kısmı kendi alt yapımızda barınmaktadır. Ancak büyük bir kısmı internetteki diğer ağ ve sitelerden çekilmektedir. 

Öğe 3: Neden Rastgele ve neden kullanılmalı?

Artık günümüzde arama motorları var ki, aradığımız ve öğrenmek istediğimiz her şeyi bize sunmaktadır. Ancak ya aradığımız şeyi bilmiyorsak, ya kendimizi şanslı hissetmek ve tesadüflerle karşılaşmak istiyorsak? Kendi istediklerimizden öte bazı bilinmezleri keşfetmek istiyorsak? İşte bu aşamada Rastgele yardıma koşuyor. 

Ayrıca sadece içerikler değil, arka plandaki görseller de rastgele olarak her tıklamada değişmektedir.


O halde ne duruyorsunuz? Tıkla da şansını dene bir bakalım. 

 
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI