Anasayfa » #ABD'nin Oyunları (Dolar) [ Yeni Ekle ]
18:14
ABD'nin Oyunları (Dolar)
Dolar bir para birimi olduğunu biliyoruz peki Türk Lirası, oda bir para birimi peki neden? Tamam doğru biz geri kalmış, ekonomimiz iyi olmayan bir ülkeyiz ancak çok geri kalmış çok kötü bir ülke değiliz. Tabi Amarica çok güçlü ve çok gelişmiş bir ülke bu nedenle paraları da gelişmiş sadece paralar değil; silahları, şehirleri ve şüphesiz ki en önemli olan halkı da gelişmişdir.
Bir ülkenin gelişmesi için iyi bir orduya ihtiyacı vardır, ordu için iyi bir ekonomiye, iyi bir ekonomi için iyi bir eğitime ve iyi bir eğitim içinde bilinçli bir halka ihtiyaç vardır. Halk derken sadece ebeveynler değil çocuklar, gençler ve hatta beş yaşındaki bir çocuğun sorumluluk ne demek sorumluluğu nasıl yerine getirebilirim diye düşünmesi lazım. İşte ABD'li bir çocuk bunu düşünüyor sadece America'lı mı? hayır, bir Alman'da bir İngiliz'de düşünüyor. Ama biz düşünmüyoruz şahsen ben onbeş yaşında daha yeni lise bire geçmiş biri olarak sorumluluklarımı biliyorum asıl soru biliyor musun, değil yapıyor musun? evet doğru yapıyorum ama üşenerek sanki ben 5. sınıf öğrencisiyim bunu yapamam anlayamam diyerek peki bunu önce kendime sonra bütün Türk halkına soruyorum. Onlar nasıl yapıyor Amarica'lı nasıl yapıyor, ya Alman, ya İngiliz şair Mehmet Akif'in bir sözü var ''Alman'ların işine verdiği önem bizim dinimiz bizim işimize verdiğimiz önem onların dini.'' İşte sonra neden Euro yedi lira Dolar altı lira diye sızlanırız. İşte arkadaşlar bir başka örnek; Ben şuan Almanca ve İngilizce öğrenmeye çalışıyorum, peki ya onlar Türkçe öğrenmeye çalışıyor mu? Belki bir kaçı ya da Türkiye'de yaşayanlar. İşte kardeşlerim, ağabeylerim ve tüm Türk halkı biz gözümüzü açmazsak bir Papaz için dolar altı lira olur ve papazlarını almaya çalışır. Peki biz niye 2 yıldır papazımızı (FETÖ) alamıyoruz. Sebebi şu biz onlara sadece verin yoksa AB'ye gideriz, orya gideriz, buraya gideriz falan filan peki Amarica ne yapıyor hiç bir şey demiyor dolar kardeşe biraz yükselde görelim karizmanı diyor sonra sonuç her şeye zam geliyor. Uyan Türk halkı uyan sen Türksün bir devri kapatıp bir devri açan, her yere meydan okuyan, Çin seddini kurduran atalara sahipsin utandırma onları ve göster Türkün gücünü. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
» Araştır - Daha Fazla Bilgi Al
Tür-Alan: Rastgele Haber | Rastgelme: 41 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: gelişim, TÜRK, almanya, Euro, türkçe, VATAN, türk halkı, Eğitim, Amerika, dolar; | Değer: 5.0/1Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI