SEO (Search Engin Optimization)

"Seo İngilizce olarak “Search Engin Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur."

Seo İngilizce olarak “Search Engin Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır. Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO (Search Engin Optimization)
SEO (Search Engin Optimization)
Seo İngilizce olarak “Search Engin Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Seo Nasıl Yapılır? – Popülarite

Seo bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO uzmanları sayılırlar. Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edilebilir. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır. Bir sitenin popülaritesi açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

Seo Nasıl Yapılır? – Doğallık

Doğallık seo çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsu etki yansıtılır. Doğal halkça tutulma anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm seo çalışmaları site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlarda, sosyal medyalarda, imleme sitelerinde gibi Seo’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır. Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

SEO, bazı CMS’ler sayesinde otomatik yapılmaktadır. CMS geliştiricileri tarafından ayarlanan SEO sistemi sayesinde uzmanlara ve fazladan SEO bilgisine gerek duymadan bu sorun halledilebilmektedir. SEO’su en güçlü CMS’ler arasında çevrim içi çalışan Ucoz CMS, İndirilebilir Wordpress ve Joomla’dır.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: SEO (Search Engin Optimization)
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH

Eklenti: Görsel 1
Rastgele Alıntılar bölümünde yer alan SEO (Search Engin Optimization), 23.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 196 kez okunmuş ve 0-0 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/seo-optimizasyon"

"SEO (Search Engin Optimization)" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. SEO Nedir?, arama motoru optimizasyonu, #SEO, seo; SEO (Search Engin Optimization), seo, arama motorlarına ekleme, seo nasıl yapılır, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "SEO (Search Engin Optimization)" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

SEO (Search Engin Optimization), Seo İngilizce olarak “Search Engin Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.
23.10.2018 | Takip: 88-2//1540312296 = http://rastgelelik.com/seo-optimizasyon
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI