Anasayfa » #Türk Futbolu [ Yeni Ekle ]
12:51
Türk Futbolu
Türk futbolu, futbol çok eğlenceli, çok güzel ve insanların ilgilendiği bir spordur. Şahsen bende futbolu çok seviyorum, hem izlemesini, hem oynamasını. Şuan ben bu metini okulda yazıyorum. Ders boş, sınıf çok sessiz; ben de bu metni yazmaya karar verdim. Bu metni yazarken arkada oturan arkadaşlarımın Türk takımlarından değil de yabancı takımlardan bahsetmesinden esinlendim. Çünkü niye Türk takımlarından bahsetmemelerinin sebebi Türk futbolunun gelişmemesidir. Tamam, doğru dünya futbolundan da haberimiz olması gerekiyor. Ama Türk futbolunu konuşmadan o konu hakkında ilgilenmemek doğru değil.
Şimdi asıl olan konuya geçelim, yani Türk futboluna. Türk futbolunun gelişmesi gerektiğini biliyoruz.
O zaman önce şu soruyu soracağım. Futbol nasıl gelişir? Şöyle gelişir, Futbolun saygılı oynanması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bunun için FİFA'nın sloganı olan Respect (Saygı) da var.
Futbolun bir spor olduğunu unutup küfürler saydıran veya oyun içerisine birbirlerine karşı sert hareket eden ve oyunu kavgaya çeviren insanlar futbolun en büyük düşmanlarıdır. Bana göre futbol iki taraf tarafından da hem futbolcu hem de taraftar olarak saygılı, dürüst ve iyimser geçmelidir.
Bu şartlar altında hem futbolun hem de sporun gelişeceğine inanıyorum.
Peki ya futbol böyle gelişebiliyorsa, Türk futbolu nasıl gelişir?
Birinci olarak bu kuralların hepsi olmalı, ikinci olarak ise iyi bir temele, yani altyapı sistemine ihtiyaç vardır. Çünkü bizim için geleceğin en büyük futbolcuları Türk olması zor bir şey değil. Eğer bu dediklerimizi yapmasak takımlarımızın en iyi oyuncuları ve en çok oynayan oyuncuları her zaman yabancı olur. Sadece bizim takımlarımızda değil, Avrupa'nın en iyi takımlarında bir gururumuz olamaz. Düşünsenize Real Madrid'de, Barcelona'da, Bayern Münih'te ve Manchester United gibi takımlarda birkaç Türk oyuncu var. Ne kadar gururlu ve ne kadar mutlu olurduk. Ama geç değil bunu yapabiliriz Türk futbolunu geliştirebiliriz.
» Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Karışıklık | Rastgelme: 65 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: barcelona, Respect, türk futbolu, Futbol, TÜRK, Bayern Münih, Manchester United; Türk Futbolu, türk futbolu hakkında, türk futbolunun gelişimi, türk futbolu nasıl gelişir? Türk Futbolu "Türk Futbolu" | Değer: 5.0/1Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI