Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...

"Esnetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz..."

Tüm içeriği kendi altyapımız ve kendi database'imizde öncelikli arayan, eklemli olarak Turtc ve Google verilerinde faydalanan Rastgelelik Arama Motorunu esnetme kararı aldık. %100 Yerli, Milli Arama Motoru iddialarından uzak bir biçimde temel gayemiz bilindik arama motorlarından daha farklı bir tarzda sonuçlar ve arama olanakları sunmaktır. Bu hususta küresel dünya gerçeğinde doğru ve etik bilgi ilkesiyle sonuçlar sunmayı istiyoruz. Gerekirse tüm arama motorları, web site ve database'lerden faydalanacak, sizlere tek bir yerden bilgi sunumunu ve sonuçları gösteriyor olacağız. 
Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...
Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...
Esnetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz...

- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Google, Yandex, Turtc, Vuhuv, Bing, Yahoo ve hatta İran - İsviçre gibi arama altyapılarıyla da güçlendirilen sonuçlar sunmayı hedefliyoruz. Temel prensibimiz farklı sitelere yönlendirme usulü değil, daha çok arama - sonuç sayfasında sizlerin aradığınızı bulmanızı sağlamaktır. Rastgele alanlardan sizlere doğru ve geçerli bilgiyi sunmaya çalışacağız. Sözlük ve eşanlamlısından, Osmanlıca, İngilizce ve daha birçok dilde çeviriye, birkaç yazım şeklinde yazımına ve ansiklopedik bilgiye kadar detay sunmanın derdindeyiz. Haritada aramanın yanı sıra mekanlarda aramayı, haber ve videolarla esnetmeyi planlıyoruz. 

Temelde bakıldığında ise arama yapılan sözcüğe göre algoritma çalıştıracak ve size arama sonucunda veri gösterimi sağlamaya çalışacağız. Örnek; "Hava Durumu, Döviz, Çeviri, Arama vb." gibi sözcükleri yazdığınızda doğrudan, bir siteye gitmeden - bağlanmadan size veriler gösterilecek, hatta işlem yapmanız sağlanacaktır. Aradığınız film veya videoyu izleyebilme, oyun oynayabilme, haber okuyabilme vb. Bunların yanında elbetteki, ilgili bağlantılara gidebilme ve bilindik arama motoru mantığında site-bağlantı sonuçları gösterme imkanı da sunulacaktır. 

Yinelemekte fayda var diye dşünüyoruz; %100 Milli sermaye, yerli arama motoru gibi kavram ve iddialardan uzağız. Çünkü küreselleşen dünyada bütünsel bir bilgi paylaşmanın derdindeyiz. Ancak milli projelere her zaman öncelik veriyor olacak ve özellikle Turtc, Vuhuv, Biliver, Bul.com.tr ve Çokya gibi arama motoru altyapılarını kullanacağız. Arama motorlarından ziyade birçok film, haber ve video siteleriyle uyarlanmış sonuçlara yer vereceğiz. 
Projemizin temel altyapısı %45 oranında tamam sayılır. Görsel ve şematik değişimlerle tam arama motoru görünümüne bürüneceğiz. Elbete ki, yine site ve sonuç önerme/ekleme özelliği ve dahi kendi sitenize arama motoru ekleyebilme ve Sonuçları sosyal medyada paylaşabilme gibi özellikleri sunacağız. 
Şimdiden katkı ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Hadi işimiz Rastgele!

- Rastgele İçerik -

Aforizma
Aforizma, çeşitli konulardaki düşünceleri, kesinlikle bilinmesi gereken kural ve özellikleri birkaç kelime ile öz ve ahenkli olarak anlatan cümle, bir çeşit vecize veya bir slogandır. Sözcüğün kökeni Latince'deki "aphorismus" sözcüğünden gelmektedir.
»

- Random Pub -

Try to write every time,
Because writing make the person free in this Life. What you want, you can write that.By write you will start to read. The reading people make everything very happy and well.

Ses


Görüşler: 0
avatar

Eklenti: Görsel 1
Beyin Fırtınası bölümünde yer alan Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..., 22.01.2018 tarihinde yazılmış olup; 59 kez okunmuş ve 2-4 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/arama-sonuclari-esnetiyoruz"

"Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..." Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. blog haberleri, rastgele arama, esnek arama, arama motoru, gelişmiş arama; #arama, arama sonuçları, rastgelelik arama, random search, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..." isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özel bulunmamaktadır. 

Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..., Rastgelelik Arama Motorunun daha iyi ve verimli sonuçlarla hizmet vermesi amaçlanmaktadır.
22.01.2018 | Takip: 62-5//1516628412 = http://rastgelelik.com/arama-sonuclari-esnetiyoruz
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI