Rastgelelik RSS Servisi


RSS nedir?
RSS, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir. RSS kaynağı sağlayan internet sitelerinde genellikle şu ikonlar bulunur: 
Ne yarar sağlar?
RSS beslemelerine üye olarak www.rastgelelik.com sitesindeki son içeriklere, rastgele servislere internet sitesinde gezmeden en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece güncel verilere yayına giriş anından itibaren ulaşma şansınız olur.
RSS beslemelerini nasıl okuyacağım?
RSS beslemelerini okuyabilmeniz için bilgisayarınızda bir okuyucu program mevcut olmalı. Ayrıca bazı Opera gibi tarayıcılar programsız RSS desteklemektedir. RSSOwl isimli programı kullanabilirsiniz. Programı kurduktan sonra ilgilendiğiniz kategorinin XML linkini programınızın yeni kaynak kısmına yazmanız yeterli. Rastgelelik.com sitesinin artık tüm içeriklerini bu program açık olduğu müddetçe size anlık olarak bildirilecektir.
Sitede RSS gösterimi
Alt yapısı destekleyen bazı web site sağlayıcılarında RSS bağlantısı ile sitede de otomatik içerik gösterimi mümkündür. Alt yapısı desteklenmeyen siteler için RSS veri gösterimi için kod oluşturabilirsiniz. Bunun için www.rss.bloople.net sitesinden faydalanabilirsiniz.
 
Rastgele Karma İçerikler www.rastgelelik.com/rastgele/rss
Rastgele Site-Blog ve Belge www.rastgelelik.com/rastgele-net/rss
Random Pub (Yabancı dilde sözcük, kavram ve içerik) www.rastgelelik.com/pub/rss
Rastgele Desk www.rastgelelik.com/desk/rss
Rastgele Resimler www.rastgelelik.com/foto/rss
Rastgelelik Blog www.rastgelelik.com/blog/rss
Rastgele Dosya-Görsel-Belge www.rastgelelik.com/dos/rss
Yardım: Soru-Cevap www.rastgelelik.com/faq/rss
Rastgelelik Blogger Feed http://rastgelelikcom.blogspot.com/feeds/posts/default
     

Web Sitede Örnek RSS Gösterimi

Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI