Google mı Yandex mi?

"Çeşit ve pay Google'da ama Yandex de hızla payını büyütüyor."

Google, Yandex, Bing, Yahoo derken arama motoru ve benzer platform mantığında çalışan şirketler sıralanıp gider. Fakat gündemde Türkiye için iki arama motoru rakabet içerisinde denilebilir. Bing ve Yahoo adeta Türkiye'den çekilmişcesine sessizce işlev gösterirken, Google ve Yandex ise kapışmalı ilerlemektedir. Pazarın büyük kısmını ele geçirme arzusu yakın zaman içerisinde bazı avantajları da ülkemize getirecek gibi. 
Google mı Yandex mi?
Google mı Yandex mi?
Çeşit ve pay Google'da ama Yandex de hızla payını büyütüyor.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Lakin sistem ve kullanıma bakılırsa Google gerek dünyada gerekse ülkemizde hala lider konumda. İşlev ve arama sonuçlarında öncü. Yandex ise sunduğu kolaylıklar ve aşırı yerel unsurlara verdiği destekle göz kamaştırıyor. Türkiye'nin adeta yere arama motoru modunda çalışıyor. Ama elbetteki Rus menşeili bir arama motoru. 

Yandex biraz daha Türkiye'ye yönelik içeriklere öncelik verirken, Google global takılmaya devam ediyor. Yakın zamanda Yandex Google'a fark atacak gibi görünüyor. Mobilde birkaç unsuru Yandex tam manada sağlarsa bunu başarabilir. Mesela; tarayıcı, arama ve haritalarla çeviri gibi, bir de mail kullanımını yaygınlaştırırsa bunu başarabilir. Google'ın artı avantajları var elbette. Youtube ve Blogger Google için büyük bir avantaj sağlamakta. Bu oranlarla da Yandex savaşmak zorunda. Yandex de kişilere blog veya site kurma imkanı sunmalı ve video sunucu hizmeti sağlamalıdır. Özellikle fark atarak videodan ziyade Film hususunda destek sağlarsa, güçlü pay sahibi olabilir. Çünkü ülke insanımız film hususunda çok kararlı. Gerçekten günde en çok aranan ve ziyaret edilen sitelerin başında film siteleri geliyor. 

Zamanla neler olacağını görecek, şimdilik Google daha iyidir diyebileceğiz. 

- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: Google mı Yandex mi?
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH

Eklenti: Görsel 1
Mı-mı Blog bölümünde yer alan Google mı Yandex mi?, 03.01.2018 tarihinde yazılmış olup; 971 kez okunmuş ve 1-5 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/googlemi-yandexmi"

"Google mı Yandex mi?" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. yandex mi google mı, google, yandex; gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Google mı Yandex mi?" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

03.01.2018 | Takip: 27-6//1514950525 = http://rastgelelik.com/googlemi-yandexmi
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI