Anasayfa » #Öğrencilerin Sıkıntıları [ Yeni Ekle ]
22:28
Öğrencilerin Sıkıntıları
Bende bir öğrenci olarak şunu demek isterim; öğrenci olmak hiç kolay değil. Neden mi? Sorumluluklarınız var, ihtiyaçlarınız var, anlamadığınız konular var ve en zoru sınavlar var. 

Bizde insanız dimi. Sınavlar, dersler, sabah uyanmalar ve her gün çalışmak zor evet ama yapacak bir şey yok. Biliyoruz çalışmasak hiç bir meslek sahibi olamıyoruz. Tamam olamıyoruz bunu kabulleniyoruz. Çalışıyoruz, emek veriyoruz. Ama bizimde sıkıntılarımız var. Tamam doğru çalışmak zorundayız bu ülkeye iyi bir birey olmalıyız ama bizim sıkıntılarımızı gidermeseler biz bunu yapamayız. Sıkıntılarımız nemi çok sıkıntımız var aslında bunlardan bazıları;
  • Matematik: Matematik herkesin ortak sorunudur. Matematiği anlamak çok zordur. Matematiği sevmediğimiz için yapamıyoruz. Mesela ben Almancayı çok seviyorum kimse beceremiyor ama ben beceriyorum çünkü seviyorum ve bu nedenle daha ilgiliyim. Ama Matematiğe hiç bir ilgim yok. Aslında çoğu kişinin ilgisi yok. Bu dersi bize bir şekilde sevdirmeliler.
  • Sınav Sistemi Yanlış: Sınav sistemi çok yanlış artık. Eskiden hiç yoktan ayrım oluyordu ama artık herkes aynı yerde. Yani iyi not alan biriyle kötü not alan kişi aynı saf da olmamalı şuan biz bu durumu yaşıyoruz ne yazık ki.
İşte biz öğrencilerinin bu tarz sıkıntıları tabi bunların giderilmeyeceğini biliyoruz ama bir ümitle belki giderilir diye yazıyoruz.  
» Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Rastgelme: 49 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: matematik, öğrencilerin sıkıntıları, öğrenciler, sınav; "Öğrencilerin Sıkıntıları" | Değer: 3.0/1Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI