SMO (Social Media Optimization)

"Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur."

Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur. SMO, bir Web sitesinin ya da blog’un sosyal medya ağlarında yayılmasını sağlayan çalışmalardır. SMO, SEO’dan işlevsel olarak farklılık gösterir. SMO sayesinde adı üstünde olduğu gibi sosyal medya ağlarında popülarite kazanma sağlanır.

Peki, Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya ağlarında daha çok takipçi kazanmak için yapılması gerekenler nelerdir?  İyi bir SMO nasıl yapılır?

İlk başta belirtilmesi gereken şey SMO yapabilmek için tek şartın sosyal medya ağlarına üye olmak olduğudur. Önemli olan üye olduktan sonra nasıl ve ne şekilde paylaşımlarda bulunulacağıdır.

SMO (Social Media Optimization)
SMO (Social Media Optimization)
Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Yazılar ilgi çekici olmalıdır. Merak uyandıran başlıklar yazıya daha çok okuyucu çeker. Eklenen orijinal görseller bir bütün olarak blog ya da web sitenizin takip edilirliğini arttırır. SMO’nun asıl amacı içeriklerin sosyal ağlarda paylaşılmasını sağlamak olduğundan içerikler sosyal medya ağlarında paylaşılabilecek türde yazılmalıdır. Bunun içinse yapılması gereken çok uzun paragraflardan oluşmayan, kısa ve vurucu içerikler paylaşmaktır. Sosyal ağ ikonları ekleyerek içeriklerin daha fazla sosyal medya ağında paylaşılması sağlanabilir. İyi bir SMO çalışması yapmak için Facebook ve Twitter yeterli olmamaktadır. Bookmark yani ‘sık kullanılanlar’ olarak bilinen uygulamayı eklemek kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Yazılan konuyla ilgili olan gelişmeleri yazıya ekleyerek gündemin takip edildiği insanlara gösterilmelidir. Tüm bu çalışmalar sosyal medya ağlarında daha çok kişiye ulaşıp popülarite yükseltmek demektir.

SMO sayesinde marka ve kurumlar da halkın nabzını yoklayıp buna göre reklam ve pazarlama stratejilerini geliştirmektedir.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: SMO (Social Media Optimization)
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH

Eklenti: Görsel 1
Rastgele Alıntılar bölümünde yer alan SMO (Social Media Optimization), 23.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 216 kez okunmuş ve 0-0 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/smo-optimizasyon"

"SMO (Social Media Optimization)" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. smo, social media optimizastion, sosyal medya optimizasyonu; SMO (Social Media Optimization), SMO, smo nedir, sosyal medya ptimizasyonu, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "SMO (Social Media Optimization)" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

SMO (Social Media Optimization), Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.
23.10.2018 | Takip: 89-2//1540312522 = http://rastgelelik.com/smo-optimizasyon
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI