En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Listesi

"Akıllara kazınan 10 film, sizin için özenle derlenmiş..."
En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Listesi Evvela 1900'lerde ilk filmin çekildiği düşünülürse birhayli bir vakit geçmiş ve film listesi düşünülemez düzeyde olmuştur. Ancak akıllara kazınan bazı filmler daha uzun süre popülerliğini koruyacak gibi. Sizin için derlenmiş "En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Listesi"

 1. Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

  1994 - Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir.
 2. Baba I (The Godfather)

  1972 - Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'ya ilk yerleştiklerinde   yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı direnirler. Bunda başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar.
 3. Baba II (The Godfather Part II)

  1974 - Michael Corleone, 1950'lilerde ailesinin işlerini düzenlemek için Las Vegas, Hollywood ve Küba arasında mekik dokumaktadır.
 4. Kara Şövalye (The Dark Knight)

  2008 - Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişir.
 5. Ucuz Roman (Pulp Fiction)

  1994 - Ringo ve Yolanda birbirlerini çok seven bir soyguncu çifttir ve soygun işine heyecan katmak için farklı bir plan yaparlar. Jules ve Vincent iki gangsterdir ve patronları Marsellus Wallace'ı dolandırmaya çalışan birkaç serseriyi vurmaya giderler.
 6. Schindler'in Listesi (Schindler's List)

  1993 - 2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar üreten bir fabrika kurar ve bu iş için sermayeyi ve iş gücünü Yahudiler üzerinden sağlar. İlerleyen zamanda Yahudiler'in gördüğü baskıyı içine sindiremeyen Schindler, onları kurtarmak için uzunca bir liste yapar.
 7. 12 Kızgın Adam (12 Angry Men)

  1957 - Genç bir adam babasını öldürme suçuyla yargılanmaktadır. 12 tane jüri tartışmak için bir odada toplanırlar. Bu jürilerden 11 tanesi çocuğun suçlu olduğunu söyler ama 8. jüri aynı fikirde değildir.
 8. Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü (The Lord of the Rings- The Return of the King)

  2003 - Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor’un ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. Gandalf’a gereken destek Rohan Kralı Theoden’den gelir. Thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder.
 9.  İyi, Kötü, Çirkin (The Good, the Bad and the Ugly)

  1966 - Tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovboyla işbirliği yaparak kasabaları dolaşmaktadırlar. Tuco'yu kanun adamlarına teslim eden Blondie, ödülü alıp Tuco'yu asılmaktan son anda kurtarır. Melekgöz (kötü) lakaplı Sentenza ise Bill Carson adında  eski bir askerin izini sürmektedir.
 10. Dövüş Klubü (Fight Club)

  1999 - Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. 

En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Liste, tavsiye edilen filmler, 10 film, filmler, En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Listesi, filmler, yüzüklerin efendisi, Dövüş Klubü (Fight Club),, #En Çok Tavsiye Edilen 10 Film Listesi,
Okunma: 551 - Beğeni:1 |
05.01.2018 | Takip: 38-8//1515179658 = http://rastgelelik.com/tavsiye-edilmis-10film-listesi
Görüşler: 0
avatar
Yeni Ekle | Üye Ol
Rastgelelik.com
HİZMETLER
ÖZEL SEÇİM
SİTE ARAÇLARI